remove-icloud

تغییر یا حذف آی کلود

سلام دوستان در این مقاله میخوام نحوه تغییر یا حذف آی کلود از روی گوشی رو براتون توضیح بدم . ممکنه این کار رو هنگام فروش گوشی به شخص دیگری یا در وقتی که میخواید اپل آیدی تون رو با یک اپل ایدی جدید عوض کنید ، انجام بدید . در هر صورت اگر دوست دارید در ادامه مطلب با ما باشید .

hereuare

برای اینکار ابتدا به Settings settings-ios7 بروید . سپس مشابه شکل زیر به گزینه ۱ یعنی icloud بروید .

حذف آی کلود

سپس به قسمت پایین صفحه بیایید و گزینه sign out یعنی ۲ را لمس کنید .

حذف اپل آیدی از آی کلود

اگر شما در این قسمت عکسی مشابه شکل فوق نمیبینید به این معنی است که اصلا شما از iCloud استفاده نمیکنید و میتوانید اپل آیدی خود را طی مقاله آموزشی استفاده از آی کلود وارد و از آی کلود شروع به استفاده کنید . اما اگر میخواهید که اپل آیدی خود را از آی کلود گوشی فعلی بردارید یا آنرا به اپل ایدی دیگری تعویض کنید به ادامه مقاله بپردازید .

پس از زدن گزینه sign out پنجره ای مشابه شکل زیر خواهید دید . در این قسمت پیامی میبینید که معنی پیام این است که با خروج اکانت شما از ای کلود ،فقط اطلاعات ذخیره شده از طریق این گوشی در (درایو اینترنتی آی کلود) حذف میشود . آی کلود درایو یک محل ذخیره سازی (مثل حافظه گوشی) تحت اینترنت است که میتوانید در آن فایل کپی کنید و در دستگاههای دیگر اپل خود آنرا ببینید و بردارید .اگر تابحال در آی کلود درایو خود فایلی کپی نکردید میتوانید با خیال راحت ادامه بدهید و گزینه ۳ یعنی signout را لمس کنید . اطلاعاتی نظیر تماس ها ، یادداشت ها ، یادآوری ها و … در سرویس آی کلود شما باقی میماند .

حذف iCloud

پنجره ای بعدی مشابه شکل زیر خواهد بود. یک نسخه از اطلاعات گوشی شما نظیر تماسها ، یادداشتها و … که در سرویس آی کلود شما ذخیره شده ، در گوشی شما وجود دارد . اگر مایلید این اطلاعات از گوشی شما حذف شود گزینه

قرمز رنگ Delete from my iPhone را بزنید . اما اگر میخواهید یک نسخه از این اطلاعات در گوشی شما باقی بماند ، گزینه ۴ یعنی Keep on my iPhone را بزنید . در هر دو صورت هنوز یک کپی از اطلاعات روی آی کلود شما بعنوان بک آپ (نسخه پشتیبان) باقی میماند .

حذف آی کلود

در آخرین مرحله که بعد از مرحله فوق است از شما رمز اپل آیدی فعلی شما پرسیده میشود . اگر این رمز را ندارید به هر قیمتی شده آنرا پیدا کنید چون در این صورت مستلزم پرداخت هزینه حدود ۵۰۰ هزار تومان بابت حذف این گزینه هستید که در معمولا به نام (حذف آی کلود) شناخته میشود . هزینه بالای این سرویس به دلیل پرداخت مبلغی حدود ۱۵۰ دلار به اپ استور های رسمی در خارج از ایران است . متاسفانه اگر گوشی دست دومی خریداری کرده اید که این مشکل را دارد باید هرچه سریعتر گوشی را مرجوع و به فروشنده آنرا اطلاع بدهید . گاها فروشندگان این هزینه را به عهده خریدار بی اطلاع میگذارند . همچنین ممکن است در این شرایط گوشی شما در معرض قفل شدن  و یا سرقت اطلاعات باشد . امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه و بتوانید هرچه سریعتر مشکل خود را در این خصوص مرتفع کنید .

0 پاسخ

اگر سوال یا مشکلی دارید ما کمکتون میکنیم .

فقط لطفا :
فارسی تایپ کنید ، تکراری نباشه و قبلش مطلب رو خوب و با دقت بخونید !

پاسخ دهید