قوانین و محدودیت های اپل آیدی
,

قوانین و محدودیت های اپل آیدی

قوانین و محدودیت های اپل آیدی:

شاید با خودتون فکر کرده باشید که چه محدودیت هایی رو Apple برای یک Apple id وضع کرده . دوست دارید برنامه ها و بازیهایی که دانلود کردید به دوستان و خانواده خود بدید ؟ نگرانیهایی در این مورد دارید که براتون مشکلی پیش نیاد ؟ اگر دوست داریم علم کامل به قوانین و محدودیت های اپل آیدی داشته باشید در ادامه مطلب با ما باشید :

hereuare

شما یک اپل آیدی دارید و یک سری برنامه رایگان یا پولی دانلود کردید ، شما میتونید این برنامه ها و بازیها رو به میزان نامحدود و به هر کسی که میخواین بدید ! اما روش دادن خیلی مهمه و منوط به رعایت قوانین و محدودیت های اپل آیدی هست !

کپی اپلیکیشن ها از طریق آی تونز :

در این روش شما میتوانید اپلیکیشن های خود را به میزان نامحدود به دوستان و آشنایان خود بدهید . اما اگر روی گوشی ای که میخواین بهش اپلیکیشن ها رو بدید ، برنامه هایی با اپل آیدی های شخص دیگری بجز اپل آیدی باشد شما قادر به استفاده از این روش نیستید . برنامه itunes به اصطلاح برنامه های شما رو  با گوشی هایی که بهش وصل میکنید با فرض بر اینکه مال خودتونه sync میکنه . سینک کردن به معنی یکی کردن است و یکی شدن با دو اپل آیدی متفاوت امکان ندارد ! در حقیقت با هر بار اتصال یک گوشی با itunes ، کلیه برنامه های روی گوشی به آی تونز منتقل میشه تا هم به عنوان یک نسخه کپی و هم برای مدیریت و آپدیت برنامه ها استفاده کنید . برنامه های دانلود یا آپدیت شده جدید تر از روی گوشی به itunes ، و بالعکس از itunes به گوشی منتقل میشه که به این عمل سینک شدن  یا یکی شدن میگن. اگر برنامه هایی با اپل آیدی دیگران روی گوشی باشه و شما بخواید بهش برنامه از طریق itunes بدید با خطای زیر مواجه میشید :

Some of the purchased items on the iPhone could not be transferred…

itunes_sync_error

متاسفانه در این روش برای دادن برنامه ، هیچ راهی بجز حذف برنامه هایی که با اپل آیدی دیگران ریخته شده وجود ندارد قوانین و محدودیت های اپل آیدی اجازه بودن برنامه های ۲ اپل آیدی را نمیدهد!

قوانین و محدودیت های اپل آیدی دیگری که در این روش وجود دارد ، تعداد کامپیوترهایی است که میتوانند از طریق آیتونز برنامه های شما را به گوشی های دیگران نصب و انتقال بدهند . شما میتوانید فایل برنامه های دانلود شده در آیتونز خود را به هر کسی که میخواهید بدهید ، اما فقط ۵ نفر میتوانند در آن واحد ، از طریق آیتونز و با کامپیوتر خود این برنامه ها را به اشخاص دیگر انتقال بدهند . اصطلاحا به اجازه دادن برای این کار را Authorize کردن یک اپل آیدی با یک کامپیوتر میگویند که این کار نیاز به رمز عبور اپل آیدی شما دارد . برای انجام این کار باید در itunes به منوی Store بروید و گزینه Authorize this computer را بزنید . سپس رمز اپل آیدی خود را وارد کنید . پس از ورود رمز صحیح ، پیامی مشابه عکس زیر خواهید دید .

apple-id-authorize

معنی پیغام فوق : با این یکی ، شما به ۵ کامپیوتر از ۵ تای موجود اجازه دادید !

روی گوشی یا تبلت اپل :

ممکنه برنامه های گوشی شما رو شخص دیگری ریخته باشه . اما نگران نباشید . شما هم میتونید با گوشی خودتون هر برنامه ای میخواین دانلود و نصب کنید و البته خوشبختانه وجود برنامه هایی با اپل آیدی شخص دیگری هیچ ربطی به استفاده از سرویس های دیگر اپل نظیر face time یا messages یا icloud یا Game center نداره و میتونه از هم جدا باشه. خوشبختانه میتونید تمام این سرویسها رو ، روی اپل آیدی خودتون ست کنید و بدون محدودیت و مشکل استفاده کنید . انجام این کار از نظر اپل بلا مانع هستش و مشکلی برای گوشی شما پیش نمیاد . اما در نظر داشته باشید که مثلا اگر برنامه telegram رو شخص دیگری با آیدی خودش برای شما ریخته ، برای آپدیت کردن این برنامه شما به رمز اپل آیدی اون شخصی که براتون برنامه رو ریخته احتیاج دارید ! چاره چیه ؟ نگران نباشید . در این مقاله توضیح دادیم . البته زیادم سخت نیست ، باید تلگرام رو پاک کنید و با اپل آیدی خودتون دانلود کنید که بتونید آپدیتش هم بکنید . اپل در حقیقت با دانلود هر برنامه ، نام شخص دانلود کننده و اپل آیدی اون شخص رو روی کد برنامه میزاره و میفهمه که این برنامه رو کی دانلود کرده . پس شاید متوجه شده باشید که چرا با حذف برنامه و دانلود برنامه با اپل آیدی خودتون ، میتونید برنامه رو آپدیت هم بکنید .

شما روی گوشی و تبلت محدودیتی در استفاده از برنامه های دانلود شده یا خریده شده پولی ، توسط چندین اپل آیدی رو ندارید و میتونید از دوستتون خواهش کنید که فلان برنامه ای رو که خریده برای شما روی گوشیتون نصب کنه . اما فقط باید برنامه رو دوباره از اپ استور دانلود کنید و در صورتی که نیاز به آپدیت اون برنامه در آینده پیش بیاد و طبق توضیحات بالا ، باید دوست شما رمز اپل آیدیش رو برای شما بزنه مجدد که بتونید آپدیت کنید . برای دریافت یک برنامه پولی از اپل آیدی دوستتون میتونید اپل آیدی حاوی برنامه پولی رو در قسمت settings و گزینه App and iTunes Stores با آیدی فعلی (هر چی که هست) جایگزین کنید و اپل آیدی دوستتون رو بزنید که توضیحات بیشتر در این مقاله اورده شده ، بعد از عوض کردن آیدی و ورود به برنامه App store درگوشی و درخواست خرید اون برنامه ، اپل به شما پیغام میده که این برنامه قبلا توسط این اپل آیدی خریده شده ، آیا مایلید اون رو دوباره دانلود کنید ؟ و با ادامه پروسه شما برنامه پولی دوستتون رو روی گوشی خودتون خواهید داشت .

در این روش شما میتونید برنامه های چندین اپل آيدی رو روی یک دستگاه اپلی داشته باشید اما دیگه نمیتونید برنامه ها رو با آیتونز روی کامپیوتر مدیریت کنید چون آیتونز فقط برنامه های یک اپل آيدی رو مدیریت میتونه کنه .

 

نصب از طریق iTools :

این برنامه که یک مقاله آموزشی هم براش تو سایت گذاشتیم کمی محدودیت ها رو کم میکنه . برای مثال شما میتونید فایل یک برنامه یا بازی رو که قبلا  با اپل آیدی خودتون خریدید و و دانلود کردید رو به دوستتون بدید .  فایل برنامه دانلود شده از طریق itunes خودتون روی کامپیوتر قابل دسترسی است .دوستتون از طریق برنامه itools ،میتونه فایل رو به گوشی خودش منتقل و نصب کنه . همانطور که قبلا گفتیم ، انتقال  و نصب یک فایل  که با اپل آیدی شما دانلود شده ،با توجه به محدودیت اپل و روی آی تونز  ، توسط دوست شما ممکن نیست .  مگر اینکه دوست شما یکی از ۵ کامپیوتر اجازه دار در اپل آیدی شما باشه . اما در itools این محدودیت رو ندارید و برنامه بدون مشکل روی گوشی دوستتون نصب میشه . اما پس از باز کردن برنامه نیاز به اپل آیدی و رمز عبور شما هستش که با یکبار زدن اون روی گوشی دوستتون ، برنامه پولی برای همیشه دیگه روی گوشی دوستتون هم اجرا میشه . این روش برای برنامه یا بازیهایی خوبه که سنگینه و نمیخواید مجدد از اپ استور دانلودشون کنید از طریق گوشی .آی تولز امکانات خیلی زیادی بجز این به شما میده . اگر دوست داشتید بیشتر باهاش آشنا بشید ، این مقاله رو هم میتونید بخونید .

 

نصب برنامه های روی گوشی شما روی گوشی دیگر :

این روش فقط در صورتی ممکنه که کلیه برنامه ها رو خودتون و با اپل آیدی خودتون روی گوشی دانلود کرده یا خریده باشید  . به صورت مستقیم و گوشی به گوشی هم ممکن نیست . ابتدا باید برنامه مورد نظر رو از طریق itools به کامپیوتر منتقل کنید . سپس برنامه رو باز هم از طریق itools به گوشی دوستتون منتقل کنید . برنامه رو روی گوشی دوستتون باز کنید و رمز اپل آیدی خودتون رو بزنید و همه چی حله !

 

2 پاسخ

اگر سوال یا مشکلی دارید ما کمکتون میکنیم .

فقط لطفا :
فارسی تایپ کنید ، تکراری نباشه و قبلش مطلب رو خوب و با دقت بخونید !

پاسخ دهید