کلید تغییر زبان در مک

اضافه کردن زبان و کلید تغییر زبان در مک

سلام به همه دوستان

تو این مطلب قصد داریم بصورت تصویری، طریقه اضافه کردن زبان یا کیبورد (به عنوان مثال : کیبورد فارسی) جدید را در سیستم عامل مک شرح بدیم . و اینکه ، شاید شما هم مثل همه دوستانی که از ویندوز به استفاده از مک رفتید کمی با کلید تغییر زبان (کیبورد) در مک مشکل داشته باشید . این کار در ویندوز با زدن دکمه آلت و شیفت alt+shift انجام میشد . اما در مک این کلید چیست ؟ برای پیدا کردن جواب در ادامه مطب با ما باشید :

hereuare

طریقه اضافه کردن زبان یا کیبورد در مک :

ابتدا طبق تصویر زیر ، روی آیکون اپل (شماره ۱) و سپس روی System Preferences (گزینه ۲) کلیک کنید .

اضافه کردن کیبورد در مک

در این قسمت روی Keyboard (گزینه ۳) کلیک کنید .

اضافه کردن کیبورد در مک۱

طبق تصویر زیر ، از قسمت بالا روی تب Input Sources (گزینه ۴) کلیک میکنیم .

سپس بر روی گزینه ۵ مشخص شده در تصویر یا همون + (Add) کلیک میکنیم .

اضافه کردن کیبورد در مک۲

 

در تصویر زیر از لیست سمت چپ زبان (کیبورد) مورد نظر رو انتخاب میکنیم (برای اضافه کردن زبان فارسی Persian رو انتخاب میکنیم یا همون گزینه۶)

و از لیست باز شده سمت راست روی Persian – ISIRI (گزینه ۷) کلیک کرده تا آبی رنگ شود و در نهایت روی دکمه Add (گزینه ۸) کلیک میکنیم .

اضافه کردن کیبورد در مک۳

الان زبان (کیبورد) فارسی به مک شما اضافه شده .

در ادامه این مطلب توضیح میدیم که با چه دکمه هایی میتونین کیبوردتون رو در مک عوض کنید(به عنوان مثال از انگلیسی به فارسی یا بلعکس) .

کلید تغییر زبان (کیبورد) در مک :

در محصولات شرکت اپل یا سیستم عامل مک او اس ، شما برای هر کاری هر کلیدی دلتان بخواهد میتوانید ست کنید . در ادامه مقاله به صورت تصویری و ساده براتون توضیح میدم که چگونه کلید CMD+Space را جهت تغییر زبان (کیبورد) برای خودتون ست کنید .

cmd-space-on-keyboard-mac

پس از اینکه ما زبان (کیبورد) جدید رو اضافه کردیم از قسمت بالا روی تب Shortcuts (گزینه ۹) کلیک میکنیم.

کلید عوض کردن زبان در مک

سپس از لیست سمت چپ Spotlight (گزینه۱۰) و بعد ازلیست سمت راست تیک Show Spotlight search(گزینه ۱۱) رو بردارید .با این کار شما این کلید میانبر را از روی جستجو برداشته و در مرحله بعد به تغییر زبان اختصاص میدهیم .

کلید عوض کردن زبان در مک۱

حالا طبق تصویر زیر ازلیست سمت چپ Input Sources (گزینه ۱۲) و بعد از لیست سمت راست تیک Select the previous input sours (گزینه ۱۳) رو بزنید تا فعال بشه . و در نهایت صفحه رو ببندید (گزینه۱۴) .

دکمه تغییر زبان در مک۲

شما موفق شدید ، از حالا به بعد با زدن کلید CMD+Space زبان کیبورد سیستم اپل شما عوض میشود . امیدواریم این مقاله براتون مفید بوده باشه .

 

 

4 پاسخ

اگر سوال یا مشکلی دارید ما کمکتون میکنیم .

فقط لطفا :
فارسی تایپ کنید ، تکراری نباشه و قبلش مطلب رو خوب و با دقت بخونید !

پاسخ دهید