آموزش نصب کیبورد فارسی آیفون و اضافه کردن شکلک ها

در این مطلب آموزش نصب کیبورد فارسی آیفون و اضافه کردن شکلک ها یا همون ایموجی و همچنین تایپ حروف گ چ پ ژ رو براتون توضیح خواهم داد . از این شکلکها میتونید در اس ام اس ، ایمیل و هرجا که میشه تایپ کرد استفاده کنید . این شکلکها در خود سیستم عامل IOS موجوده و برای اضافه کردن به هیچ برنامه ای احتیاج نیست . در ادامه مطلب با ما باشید …

اگر هم حوصله خواندن ندارید یک ویدیوی آموزشی ببینید !!!

ابتدا به  Settings بروید .پنجره مشابه شکل زیر نمایان میشود. سپس به آیتم General بروید .

add-emoji-1

مشابه شکل زیر به قسمت Keyboard بروید.

add-emoji-2

اگر کیبرد شما در حین تایپ کردن پنگلیش به صورت اتوماتیک حروف را به انگلیسی تصحیح میکند بهتر از گزینه های تنظیمات کیبرد را مشابه زیر تنظیم کنید . سپس به قسمت Keyboars بروید .

add-emoji-3

روی گزینه Add new keyboard مشابه کادر قرمز رنگ بروید .

add-emoji-4

و گزینه Emoji را مثل شکل زیر انتخاب کنید.

add-emoji-5

سپس شرایطی مشابه شکل زیر خواهید دید که گزینه Emoji به لیست کیبردها اضافه شده است . اگر  کیبرد فارسی ندارید از همین جا مجددا گزینه Add new keyboard را انتخاب کنید و Arabic را هم انتخاب کنید . متاسفانه کیبرد فارسی اپل همان عربی است اما با ترفندی میتوانید فارسی هم تایپ کنید . مثلا برای زدن حرف گ باید دستتان را روی گزینه ک نگه دارید . به همین ترتیب برای زدن پ روی گزینه ب ، برای زدن حرف چ روی گزینه ج و نهایتا حرف ژ را با نگه داشتن حرف ز میتوانید تایپ کنید .

add-emoji-6

حالا برای تست به محیط ارسال پیامک یا هر محیط تایپ متن دیگر بروید و جهت تغییر صفحه کلید گزینه کره که با کادر قرمز مشخص شده را بزنید .

add-emoji-7

نتیجه مشابه شکل زیر میشود :

add-emoji-8

شاد و Smily باشید …

25 پاسخ

اگر سوال یا مشکلی دارید ما کمکتون میکنیم .

فقط لطفا :
فارسی تایپ کنید ، تکراری نباشه و قبلش مطلب رو خوب و با دقت بخونید !

پاسخ دهید