بلک لیست آیفون
,

بلک لیست آیفون – iPhone blacklist

یکی از قابلیت های سیستم عامل گوشی های آیفون (iOS) با عنوان Do Not Disturb (مزاحم نشو) قابلیتی مشابه به Black List (لیست تماسهای سیاه ) دارد اما با اندکی تفاوت . در این مقاله به نحوه استفاده و چگونگی تنظیمات این قابلیت مفید ، به صورت تصویری اشاره شده است . این سیستم روی تمام گوشی های اپل که دارای ورژن ۶ به بالا هستند وجود دارد و نیازی به دانلود ، نصب ، دستکاری و یا جیل بریک ندارد . در ادامه با ما باشید …

نسخه ویدیویی این مقاله در پیج اینستاگرام ما موجوده . اگر حوصله خواندن ندارید اینجا کلیک کنید .

بلک لیست آیفون

در ابتدا ما باید یک لیست سفید بسازیم بدین معنی که فقط افرادی که در این گروه قرار دارند قادر به تماس با ما هستند  (مابقی مزاحم تلقی میشوند 🙂 ) . این گروه در گوشی های آیفون با عنوان Favorites یا ( لیست علاقه مندیها ) وجود دارد .

برای ساخت این لیست همانند تصویر مقابل گزینه Phone را لمس میکنیم .

حالا طبق تصاویر زیر ،قصد داریم تا یک مخاطب رو عضو گروه Favorites کنیم . در قسمت Favorites در بالای صفحه (گزینه ۲) ، + رو لمس میکنیم .سپس از کادر بالای صفحه (گزینه۳) ،نام مخاطب مورد نظر رو تایپ کرده و از قسمت پایین صفحه (گزینه۴) ، Call رو انتخاب و به لیست Favorites یا علاقه مندی اضافه میکنیم . زمانی که قابلیت Do not disturb یا  (مزاحم نشو) روشن باشد ، فقط افرادی میتونن به شما زنگ بزنند که در لیست علاقه مندی شما باشند(طبق تصویر ۵) . کلیه مخاطبین غیر از لیست علاقه مندی ، در حین تماس با شما بوق اشغال خواهند شنید  اما شماره آنها روی گوشیتون به صورت missed call یا تماس از دست رفته قابل مشاهده است .در حقیقت قابلیت (مزاحم نشو)  به شما اجازه میدهد تا در زمان فعال بودن یا ساعاتی مشخص ، کلیه تماسها و اس ام اس های شما به غیر از لیست سفید یا Favorites ،مزاحم تلقی شده و نادیده گرفته شوند . به تعبیری لیست Favorites شما یک  White list یا لیست سفید است و کلیه تماسهای دیگر شما در لیست مزاحمین قراردارند.

بلک لیست آیفون بلک لیست آیفون بلک لیست آیفون

 

بلک لیست آیفون

در ادامه برای تنظیمات و

راه اندازی (مزاحم نشو)  Do Not Disturb

،وارد Setting میشویم.

 

 

 

 

 

سپس طبق تصاویر زیر، Do Not Disturb (گزینه ۶) را لمس میکنیم . همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ، از بالا Manual (گزینه ۷) برای روشن و خاموش کردن این قابلیت یعنی Do Not Disturb است.

با فعال کردن گزینه ۸ (Scheduled)  ، شما بازه زمانی رو تعیین می کنید تا این قابلیت هر روز به طور اتوماتیک فعال بشه. با لمس گزینه ۹ (Allow Calls From) ، طبق تصویر ۱۳ شما باید تعیین کنید تا در زمانی که (مزاحم نشو)  فعال است ، کدوم گروه اجازه تماس با شما رو داره . ما گزینه Favorites رو انتخاب میکنیم ،تا کسانی عضو این گروه هستند بتونن با ما تماس بگیرند .

شما میتونید گروه های تماس دیگری به غیر از گروه Favorites بسازید و روی آیکلود شما باشد تا روی دیگر دستگاه های اپل شما هم نمایش داده شود.

اگر مقاله آموزش ساخت گروه مخاطبین در آیفون با استفاده از آیکلود رو لازم دارین ، اینجا کلیک کنید .

اگر گزینه ۱۰ (Repeated Calls) رو فعال کنید ، کسی که در لیست Favorites شما نیست و باشما برای بار اول تماس میگیرد توسط گوشی رد میشود و اگر تا ۳ دقیقه بعد برای بار دوم با شما تماس مجدد بگیرد ،تلفن شما رنگ میخورد . ما پیشنهاد میکنیم غیر فعال کنید تا خطایی رخ نده .

و در انتهای تصویر اگر شما گزینه ۱۲ (Only While iPhone locked) رو انتخاب کنید  ،(مزاحم نشو) فقط در زمانی فعال خواهد بود که گوشی شما روی صفحه قفل باشد . اگر میخواین همیشه فعال باشد  ، گزینه ۱۱ (Always) رو انتخاب کنید .

** توجه داشته باشید در زمانی که بلک لیست (Do Not Disturb) فعال است ، اعلان تمامی برنامه ها هم بیصدا میشود و صداهایی نظیر دینگ و دونگ تلگرام و برنامه های دیگر را نخواهید شنید**

بلک لیست آیفون بلک لیست آیفون بلک لیست آیفون

همچنین طبق تصویر ۱۴ میتونین Do Not Disturb رو از طریق Control Center ، خاموش و روشن کنید . همانطور که میدانید این منو با کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا نمایش داده میشود.

همچنین اگر بخوایم تا یک مخاطب رو کلا Block کنیم ،طبق تصویر ۱۵ ، در قسمت تماسها روی مخاطب مورد نظر رفته و در انتهای اطلاعات مخاطب در Contacts ،گزینه Block this Caller رو لمس میکنیم . این گزینه دقیقا همان بلک لیست خودمان است و با زدن این گزینه هیچ ردپایی از تماس باقی نمیماند و تماس گیرنده بوق اشغال میشنود. اما اگر یادتان باشد در حین استفاده از گزینه مزاحم نشو استفاده  ، تماس از دست رفته در لیست تماسها بعدا قابل مشاهده است. علت اینکه ما در این مقاله گزینه (مزاحم نشو) را از (بلک لیست) تمیز دادیم همین است .

بلک لیست آیفون بلک لیست آیفون

امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه .

87 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
« دیدگاه های قدیمی تر

اگر سوال یا مشکلی دارید ما کمکتون میکنیم .

فقط لطفا :
فارسی تایپ کنید ، تکراری نباشه و قبلش مطلب رو خوب و با دقت بخونید !

پاسخ دهید